Orbán elsöprő népharagról beszélt az EU-csúcs után, az EU vezetői segítséget ígértek Zelenszkijnek
Fenntartanák a nyomást Oroszországon és szembemennének Trumppal is.
Fenntartanák a nyomást Oroszországon és szembemennének Trumppal is.
A magyar választók felhatalmazására hivatkozva futott neki Orbán Viktor a csütörtöki EU-csúcsnak. Kár, hogy a felhatalmazáshoz félrevezető propagandát vetettek be, ahogy az is, az ilyen típusú kampány szembemegy még a saját uniós tagságunkkal is.
A Voks2025-ben szavazók 95 százaléka Ukrajna tagsága ellen szavazott – jelentette be a brüsszeli EU-csúcs előtt a miniszterelnök.
„A meglévő védelmi eszközöket – a jogsértési eljárásoktól kezdve az uniós források visszatartásán át a tagsági jogok, például az Európai Tanácsban való szavazati jog felfüggesztéséig – a korábbinál sokkal következetesebben kell alkalmazni” – áll a tervezetben.
Az Európai Unió nagyszabású fegyverkezési tervekkel állt elő, részben közös hitelfelvétellel, aminek óriási lökést adott, hogy Németország önállóan is hatalmas összegeket fordítana a hadiiparára. A mélyebben integrált EU támogatói szerint a fegyverkezési célú közös adósság kibocsátása meghozná az integrációban az áttörést. Ez is tétje a csütörtökön kezdődő EU-csúcsnak.
Az ukrajnai gáztranzit újraindítása szembe menne a Kreml pénzügyi forrásainak elzárására tett ígéretekkel.
Az Európai Néppárt vezetője kimondta, amire a legtöbben csak gondolnak.
Az Európai Tanács elnöke jelezte Orbánnak: eltérő véleménye van a béke eléréséhez vezető út tekintetében.
António Costa és a magyar kormányfő a márciusi rendkívüli uniós csúcsról egyeztet.
Négy nap alatt négyszer volt alkalma nyilatkozni, évet értékelni a miniszterelnöknek, Orbán Viktor ezt négyféleképpen tette meg. Milyen volt az európai, a tanítóbácsis, a rutinból lenyomós és a szerepét komolyan vevő Orbán, és mi volt a közös a négy szerepben?
Érzelmes hangot ütött meg saját tervével, a karácsonyi tűzszünettel kapcsolatban a magyar miniszterelnök, aki a magyar uniós elnökséget is értékelte minden idők egyik legérdektelenebb Európai Tanácsát lezáró sajtótájékoztatón.
Nem vagyunk ünnepi hangulatban – jegyezte meg az ukrán elnök, aki az Európai Tanács brüsszeli ülésén vett részt, ezt követően nyilatkozott újságíróknak.
A vizsgálódást az Európai Bizottságra és a tagállami hatóságokra bízták.
Az Európai Tanács elnöke jelentette be, hogy a találkozón téma lesz a grúz választás és a tbiliszi kormány kapcsolatai az Európai Unióval.
Az Európai Parlamentben csak a Demokratikus Koalíció két politikusa támogatta a javaslatot, a Tisza Párt, a kormánypártok és a Mi Hazánk képviselője nem.
A miniszterelnök a brüsszeli csúcstalálkozó előtt közölte, hogy csatába megy. A bevonulása is ezt tükrözte.
A magyar miniszterelnök három csatára készül Brüsszelben.